Wychowanie dziecka 2 letniego

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i wznoszą się, znów wywracają a właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś wówczas nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to przedmioty, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki a inne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to wypowiedzenia nie właśnie dla zdesperowanych. Obraz to choć nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odporne, ale jednocześnie uczynione z prawdziwych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko przygotuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w pewnym stopniu utrzymać ten czynnik prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od nowa.